Poznejte břidlici

BRIDLICA | BŘIDLICE | PÁLA | LUPEK | SCHIEFER | SLATE | ARDOISE | PIZARRAS | ARDESIA

B ř i d l i c a přežívá v posledních letech svou recesi. Zatímco ještě před 20 lety byla představa budoucnosti jako svět, kde bude vše z plastu a latexu, opak je pravdou! Současné trendy jasně ukazují na stále větší oblibu přírodních materiálů, pravého dřeva a dekorací z kamene. Břidlice je čistě přírodní surovina, bez jakýchkoliv chemických přísad nebo barviv, tedy 100% ekologická. Přírodní břidlice nepatří mezi materiály uměle vyráběné, a proto ani uměle barvené nebo barvené. Barva kamene - břidlice je vždy přírodní, originální a je závislá především na jejím původu.
Vyznačuje dlouhodobou životností a stálobarevnosťou. Její používání je ověřené časem a historií, nakolik tento výlučně přírodní produkt vznikal před cca 300 miliony let.

B ř i d l i c a - n á v r a t k p r í r o d e ... Důkazem všestranného využití břidlice jako přírodního kamene jsou stylové servírovací podnosy, podšálky, dekorační doplňky na jídelní stoly apod. Tyto jsou zhotoveny v různých velikostech a úpravách povrchu - od lesklého až po surové (přírodní, bez jakékoliv povrchové úpravy). Skvěle na ní vyniknou variace sýrů, zákusky a jiné dobroty. Struktura povrchu a vzhled jednotlivých výrobků může být odlišný, což je dáno vlastnostmi materiálu, který má přirozenou tendenci loupat se po vrstvách. Na povrchu se tak vyskytují šupiny, vlásečnice, či nerovnosti, které velmi efektně dotváří její přirozenost. Originální design tohoto přírodního kamene v moderním nebo klasickém stylu uspokojí i náročné zákazníky.

O r i g i n á l n í R U Č N Í P R Á C A ... Prakticky všechny servírovací výrobky z přírodní břidlice jsou naší originální ruční prací, bez použití řezání laserem nebo vodním paprskem a proto není možné zhotovit dva identické výrobky. Tímto způsobem výroby je zachována typická vlastnost břidlice - štípatelnost při okrajích výrobku, čímž mu dodává jedinečný a originální vzhled. Zvrásnění nebo rýhy na povrchu jsou přirozeným jevem břidlice.

A pár otázek a odpovědí o břidlici, které Vás mohou zajímat:

Výrobky z břidlice, které jsou určeny pro servírování jídla, jsou ošetřeny nějakým přípravkem?

ANO, výrobky z břidlice, které budou přicházet do styku s potravinami, jsou ošetřeny certifikovaným přípravkem k přímému styku s potravinami, který vytváří "nano efekt", tj odpuzuje olej, mastnotu, kapaliny.


Je třeba pravidelně ošetřovat výrobky? Břidlice je náročná na péči?

Výrobky z břidlice dodáváme ošetřené přípravkem k přímému styku s potravinami (jak jsme uvedli výše nebo v přírodním stavu, pokud nás požádá zákazník), výrobky nejsou určeny pro mytí v myčce, tzn. je třeba je mýt ručně k čemuž postačí jen tekoucí voda, pokud jsou velmi zašpiněné, lze je umýt i čistícím přípravkem (např. JAR), umýt a ponechat vyschnout. Výrobek během používání průběžně doporučujeme ošetřit jedlým olejem (kokosový, olivový) a po chvíli vytřít do sucha.


Výrobky z břidlice, které jsou určeny pro servírování, mají i podložky proti poškrábání?

ANO, na spodní straně výrobcích jsou nalepeny filcové nebo gumové podložky.


Mohu servírovací desku z břidlice uskladnit s jídlem v lednici?

ANO, můžete.


Je servírovací deska vhodná i do horkovzdušné trouby např. na pečení chleba?

NE, nedoporučujeme používat v horkovzdušné troubě, vzhledem na teplotu a štípatelnost.